ملک فوری قصد دارد شما را با منطقه گردشگری و ساحلی خشکبیجار بیشتر آشنا کند، اگر قصد خرید هر نوع ملک و سرمایه گذاری در خشکبیجار را دارید بهتر است با موقعیت و مردمان آن بیشتر آشنا شوید، پس در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با طریقه امرار و معاش و روستا ها و رودخانه های بخش خشکبیجار آشنا نماییم.
بخش خشکبیجار یکی از مناطق توریستی در نوار ساحلی استان سر سبز گیلان و همجوار با سواحل زیبای حاجی بکنده، امیربکنده و امین آباد و باغ محله و... قرار دارد. سواحل نیلگون خشکبیجار و همچنین مناظر طبیعی و دلچسب این شهر ساحلی زیبایی قابل توجهی به این منطقه بخشیده که زبانزد همگان میباشد و طی سال پذیرای گردشگران زیادی از سایر استان های کشور عزیزمان ایران است. با وجود مردمان دوست داشتنی و خوش خلق این شهر ساحلی باعث شده تا عده ای زیادی از افراد شهر خشکبیجار را مکانی دائمی برای گردشگری انتخاب کرده و یک سفر رویایی و رضایت بخش را با خانواده عزیز خود تجربه کنند. اگر تصمیم به خرید ملک در این منطقه ساحلی را دارید پیشنهاد میکنیم به صفحه " ویلا در خشکبیجار " رجوع نمایید. بخش خشکبیجار از بیشترین نوار ساحلی در محدوده منطقه آزاد انزلی نیز برخوردار است. وجود دریای نیلگون خزر از جمله ویژگی های مهم طبیعی این منطقه ساحلی محسوب میشود که نقش بسزایی برای مردم بومی خشکبیجار داشته است. همچنین در حاشیه خشکبیجار طبیعت زیبای جنگلی با پوشش انواع درختان مانند توسکا و ... نیز چشم انداز دل انگیزی را در این منطقه جلوه میدهد.

تاریخچه شهرستان خشکبیجار 

خشکبیجار یکی از مناطق قدیمی شهرستان رشت است. تاریخ خشکبیجار به کوچصفهان , لشت نشا و خمام به گونه ای رقم خورده و این مناطقدر قدیم به شکلی از جهت سیاسی, اجتماعی, اقتصادی و فرهنگی به هم وابستگی داشته اند. خشکبیجار در سال ۶۸۲ خورشیدی جزو کوچصفهان بوده است و بعد از سالها جزو لشت نشا شد و در سال ۱۳۲۰ با تشکیل بخش خمام و خشکبیجار یکی از دهستانهای خمام شد. خشکبیجار در سال ۱۳۴۰ با تأسیس شهرداری تبدیل به شهر شد و در سال ۱۳۷۴ پس از پیگیری های بسیار, موافقت شد که خشکبیجار با دو دهستان نوشر و حاجی بکنده تبدیل به بخش گردد و از سال ۱۳۷۵ خشکبیجار رسماً به بخش تبدیل شد. خشکبیجار از شمال با دریای کاسپین, از جنوب با بخش کوچصفهان, از غرب با شهرستان خمام, از شرق با بخش لشت نشا هم مرز می باشد. خشکبیجار دارای ۴۲ روستا است و ۱۹۶ کیلومتر مربع وسعت دارد و بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت خشکبیجار ۷۲۴۵ نفر بوده است. خشکبیجار از دو کلمه خشک و بیجار تشکیل شده است خشک به معنی بدون آب و بیجار به معنی مزرعه برنج. در گذشته پدیده کم آبی از مشکلات عمده کشاورزان این منطقه بود به همین دلیل این منطقه به این نام معروف گردید. فاصله خشکبیجار تا دریای کاسپین ۹ کیلومتر, تا شهر لشت نشا ۹ کیلومتر, تا شهر خمام ۹ کیلومتر, تا شهر کوچصفهان ۱۰ کیلومتر و تا شهرستان رشت ۱۷ کیلومتر می باشد. بخش خشکبیجار با ۱۵ کیلومتر نوار ساحلی دارای بیشترین نوار ساحلی شهرستان رشت است در حاشیه ساحل دریا یک نوار جنگلی از انواع درختان پوشیده شده که مناظر زیبایی را به وجود آورده است. آب و هوای خشکبیجار مرطوب و معتدل است و تعداد روزهای بارانی سال ۱۳۶ روز میباشد. خاک خشکبیجار تماماً جلگه است این خاک از رسوبات رودخانه به وجود آمده و به دلیل دارا بودن مواد آلی بهترین محل برای کشت انواع گیاهان به خصوص برنج میباشد. تلاقی رود های منطقه خشکبیجار به دریای کاسپین این رود را به مکان مناسبی جهت ماهیگیری مبدل ساخته اما بیش از سواحل دریا و صید ماهی شالیزارهای برنج و کیفیت مرغوب انواع برنج اصیل ایرانی که در شالیزارهای خشکبیجار به عمل می آید مهمترین محصول بومی این منطقه است در نتیجه کشاورزی و صیادی دو رکن مهم اقتصاد بومی در منطقه خشکبیجار است. بازار هفتگی خشکبیجار از ۱۵۰ سال گذشته تا به امروز دو روز در هفته در روزهای دوشنبه و پنج شنبه برگزار می گردد و انواع محصولات تولیدی توسط کشاورزان عرضه می گردد. چند سالی است که خشکبیجار به دلیل ساحلی بودن و نزدیکی به شهرهایی چون رشت و منطقه آزاد انزلی مورد استقبال خریداران زمین و ویلا قرار گرفته است و خریدارانی که قصد سرمایه گذاری, تفریح و یا سکونت را دارند به خصوص برای خرید ویلا خشکبیجار را انتخاب می کنند.

سرمایه گذاری با خرید ملک در خشکبیجار
قیمت خرید زمین، ویلا و آپارتمان در خشکبیجار
توسعه و پیشرفت ملک در خشکبیجار
روستاهای خشکبیجار
رودخانه های خشکبیجار
طریقه امرار مهاش مردم خشکبیجار

سرمایه گذاری با خرید ملک در خشکبیجار

اگر بخواهیم به یکی از روش های کم ریسک جهت سرمایه گذاری اشاره کنیم. خرید " زمین در گیلان " و یا هر نوع ملک دیگر میتوانید روشی هوشمندانه و سود آور برای سرمایه گذار تلقی شود. شهر ساحلی خشکبیجار به دلیل برخورداری از آب و هوایی مطلوب و مناظر طبیعی و سواحل زیبای دریای خزر، سالانه پذیرای گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور میباشد. تعدادی از افراد تصمیم دارند در خشکبیجار ویلایی تهیه کرده تا مکانی برای اسکان در ایام تفریح داشته باشند و یا زمینی را به هدف سرمایه گذاری و ساخت و ساز ویلا نیز خریداری می نمایند. برای " خرید زمین یا خرید " ویلا در گیلان " شما باید همه جوانب را در نظر بگیرید و با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید ملکی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید که در آینده بیشترین سود را برای شما داشته باشد. هم امکانات کافی و مناسب و هم یک ویلا مناسب برای زندگی و استراحت در این شهر به خوبی پیدا میشود.

قیمت خرید زمین، ویلا و آپارتمان در خشکبیجار

در خصوص قیمت زمین و ویلا و آپارتمان در این بخش باید بگوییم قیمت زمین ها در کمترین حالت و با کاربری مسکونی از متری ۱ میلیون شروع و تا متری ۱۵ میلیون در ساحل و روستای ساحلی این بخش خرید و فروش میشود. نحوه قیمت گذاری یک زمین، با توجه به متراژ، جانمایی، کاربری، بافت(بومی،غیربومی)، امتیازات، نزدیکی به دریا، نزدیکی به مرکز شهر محاسبه میشود. البته زمین های شهرکی به خاطر امتیازات شهرکی همیشه به مراتب قیمت بیشتری دارند. قیمت متوسط ویلا با توجه به بافت، متراژ زمین و بنا، امتیازات، مدارک و سال ساخت و نوع متریال استفاده شده از ۹۰۰ میلیون تقریبا شروع و تا ۱۰ میلیارد موجود میباشد. قیمت آپارتمان های داخل شهر خشکبیجار از متری ۸ تا ۱۵ میلیون و با توجه به مدت ساخت، نوع ساخت، متریال استفاده شده و مدارک و امتیازات موجود میباشد که با توجه به آمار های گرفته شده از ادارات مختلف مثل اداره برق، گاز و آب در این شهر مشخص است هر روزه ساخت و ساز در حال افزایش است. طی آخرین آمار کارشناسان مجموعه ملک فوری نزدیک به 300 ملک در انتظار نوبت کنتور گاز میباشند و نزدیک به 400 ملک نیمه کاره و در حال ساخت در این شهر وجود دارند.

خشکبیجار

توسعه و پیشرفت ملک در خشکبیجار

 این شهر ساحلی طی 4 سال اخیر یعنی از سال 1397 تا 1401 رشد به سزایی در زمینه مسکن کرده است. با توجه به افزایش قیمت مسکن طی سالیان اخیر این شهر یکی از مد نظرترین موقعیت ها برای خریداران قرار گرفته است. به همین دلیل سیل عظیمی از سازندگان و سرمایه گذاران برای ساخت و ساز و سود پا به این شهر ساحلی گذاشته اند. یکی دیگر از دلایل رشد این شهر همکاری شهرداری با سازندگان بوده است. به این صورت که ملک ها و زمین های داخل اراضی شهر که در موقعیت شهری واقع بودن را بدون معطلی در خصوص صدور پروانه ساختمانی که حداقل یک ماه و تا سه ماه به طول می انجامید و با رعایت اصول ایمنی اجازه ساخت را صادر و گواهی پایان کار و عدم خلاف را صادر کرد که به این صورت امتیازات ملک به آن تعلق گرفت و به راحتی سند تک برگ هم برای آن طی مراحل قانونی صادر شد. یکی از نقطه ضعف های این شهر ساحلی مسیر های ورودی آن است، همچنین این شهر با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب از رشت به کوچصفهان، زیباکنار و لشت نشا متصل است. اما جاده های ورودی به شهر باریک و به شدت کهنه و قدیمی میباشند. خبر خوب در خصوص این نقطه ضعف اینکه شورای شهر جدید با همت و تلاش شبانه روزی در حال ترمیم جاده ها و گرفتن بودجه برای پهن کردن جاده ها می باشد که نوید پوشش این ضعف و تبدیل آن به نقطه قوت این شهر را میدهد. امکانات این شهر اعم از پارک کودک، چندین رستوران، چندین بانک، بیمارستان و مرکز درمانی، داروخانه، بازارهای محلی (هفته ای ۲ بار)، هایپرمارکت، پمپ بنزین و پمپ گاز، دادگاه و مرکز پاسگاه انتظامی، دانشگاه، مدارس ابتدایی تا دبیرستان دخترانه و پسرانه، سالن ورزشی، باشگاه های مختلف ورزشی، زمین چمن، زمین چمن مصنوعی، تالار عروسی، انواع بنگاه های ماشین و مسکن، شهرداری، اداره گاز، اداره برق، اداره آب، دفتر اسناد رسمی، چندین نانوایی، انواع تعمیرگاه های ماشین و موتور، شیرینی فروشی و قنادی و ... می باشد و کامل است و این شهر چند ده کسب و کار دیگر را در خود جای داده است. همه این امکاناتی که گفته شد و با توجه به کوچک بودن مرکز شهر و زیاد بودن روستاها در اطراف این شهر کوچک ساحلی اما بزرگ، باعث شده خیلی از مسافران و سرمایه گذاران و گردشگران عزیز این شهر و روستاهای اطراف، این شهر را برای خرید،سکونت و سرمایه گذاری انتخاب کنند.

روستاهای خشکبیجار

بخش خشکبیجار روستای های مختلفی را در دل خود جای داده است که هر کدام دارای موقعیت و ویژگی های خاص خود هستند. خشکبیجار از دیرباز از سه دهستان بنام نوشر، " حاجی بکنده "، کته سر و تعداد قابل توجهی از روستا های دیگر تشکیل شده که در طی مدت زمانی از این بخش نیز جدا شدند. فاصله خشکبیجار از مرکز شهر تا دریا حدودا 9 کیلومتر میباشد و شامل ۴۲ روستا میشود. از جمله روستاهای معروف و ساحلی این بخش به امین آباد، حاجی بکنده، باغ محله، تالش محله، امیربکنده، چپرپرد میتوان اشاره کرد که در آنها ویلا ها و زمین های مناسبی برای سکونت و سرمایه گذاری را دارد. پیشنهاد میکنیم از صفحه " زمین و ویلا در حاجی بکنده " نیز دیدن فرمایید تا سبک و قیمت های این منطقه از خشکبیجار را ببینید. در ادامه به معرفی تعدادی از روستاهای ساحلی و خوش آب و هوای این شهر زیبا میپردازیم.

* روستای آلمان: نام این روستا با نام کشور اروپایی آلمان شباهت دارد اما این که نام این روستا از کجا و توسط چه کسی گرفته شده است تا به الان مشخص نیست و اهالی روستا اطلاع دقیق و مستندی از نام گذاری این روستا ندارند. فاصله این روستا تا مرکز شهر خشکبیجار ۳ کیلومتر است و فقط 7 کیلومتر تا ساحل دریای نیلگون خزر فاصله دارد. روستایی با آب و هوای بسیار عالی و مردمانی مهربان که ویلا ها و زمین های بسیاری در این منطقه برای خرید و فروش میباشد. میتوانید برای دیدن نمونه هایی از زمین و ویلا در آلمان از سایت ملک فوری دیدن کنید.

* روستای باغچه بنه: باغچه بنه نام این روستای زیبا است که معنای زیبباتری نیز دارد. باغچه یعنی باغ کوچک و بنه در اصل کلمه بنا است که به تدریج به بنه تغییر شکل پیدا کرد و به معنی بنای باشکوه در باغ میباشد. فاصله این روستا نیز تا شهر خشکبیجار دو کیلومتر و تا ساحل دریا ۹ کیلومتر میباشد. میتوانید برای دیدن ویلاهای این منطقه از صفحه " ویلا در باغچه بنه " دیدن کنید.

* روستای بسته دیم: روستای بسته دیم نیز از جمله روستاهای ساحلی با آب و هوای بسیار عالی در 9 کیلومتری ساحل دریا می باشد. معنی بسته دیم یعنی آبادی که به خاطر این نام گذاری شده است که در کنار سد و آب بندان رودخانه قرار گرفته است و فاصله این روستا تا مرکز شهر خشکبیجار ۲ کیلومتر می باشد. در منطقه بسته دیم نیز زمین ها و ویلا های زیادی برای خرید و سرمایه گذاری وجود دارند که میتوانید برای مشاهده آن ها به صفحه " بسته دیم خشکبیجار " سر بزنید.

* روستای بلسکله سید ابولقاسم: بلس نام درختی است که خود رو بوده و کله به معنی باغ و در زبان محلی باغ پر از درخت یا پر از علف می گویند. البته این منطقه از روی اسم فردی مهم در آن زمان نام گذاری شده است. این محدوده متعلق به یکی از اربابان و خان های زمان به نام سید ابوالقاسم بوده که به نام همان ارباب نامگذاری شد. فاصله این روستا تا مرکز شهر خشکبیجار ۲ کیلومتر و تا ساحل ۹ کیلومتر است.

* روستای پیرسرا یا آقا پیر: این روستا در اصل یکی از محله های روستای بزرگ ویشکا حاجی حاکمی بوده است. به علت حضور و سپس فوت و دفن این عارف پیر و مومن که مورد احترام همه مردم بود، به نام آقا پیر معروف گردید. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۳ کیلومتر است و تا ساحل ۱۰ فقط  کیلومتر است.

* روستای تمل بالامحله و تمل شیرکوه: این دو روستا از روستاهای ساحلی و سرسبز شهر خشکبیجار هستند که دیدن این روستاها و شناخت آن ها خالی از لطف نیست. اهالی روستا درباره علت نامگذاری این روستاها به تمل اطلاع دقیقی ندارند و معلوم نیست چرا به تمل شیرکوه و بالا محله معروف شده است اما فاصله این دو روستا تا شهر خشکبیجار ۴ کیلومتر و تا ساحل دریا فقط ۶ کیلومتر است. برای دیدن زمین و ویلا در تمل خشکبیجار میتوانید از سایت ملک فوری دیدن کنید.

* روستای جورکویه: روستای جورکویه از جمله روستاهای نزدیک ساحل دریا میباشد که در آن ویلا های جدید و شیک ساخته شده است و موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری نیز دارد. جور به معنی بالا میباشد و کویه از کوی و محله گرفته شده است و جورکویه به معنی بالا محله می باشد. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۵ کیلومتر و تا ساحل ۹ کیلومتر است. میتوانید برای خرید ویلا در جورکویه خشکبیجار با کارشناسان ملک فوری تماس بگیرید.

* روستای رفوچاه: روف در گیلکی به معنی زنبور بزرگ است و چاه هم همان معنی چاه را می دهد. به این خاطر که در این منطقه به علت جنگل های انبوه وجود زنبور زیاد بود و همچنین دیدگاه دیگری وجود دارد مبنی بر اینکه روفه به معنی باتلاق است و چون این منطقه علاوه بر جنگلی بودن، باتلاقی هم بود به آن روفه چاه گفته می شد. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۳ کیلومتر و تا ساحل ۱۲ کیلومتر است.

* روستای رودپشت: روستای رودپشت یکی از روستاهای خیلی خوب با زمین های عالی برای کشاورزی و یا سرمایه گذاری و ساخت و ساز است. همچنین ویلاهای خوبی برای سکونت در این روستا ساخته شده است. این روستا نام خود را از رودی گرفته که در این روستا وجود داشته است. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۵ کیلومتر و تا ساحل ۸ کیلومتر است.

* روستای شیشه گوراب: این روستا در قدیم از شش محله کوچک تشکیل شده بود و گوراب همان محله را می گفتند شیشه در اصل همان ۶ بود که به شیشه معروف شد و نهایتاً به شیشه گوراب تغییر یافت فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۶ کیلومتر و تا ساحل ۷ کیلومتر است.

* روستاهای فرشم بالا و فرشم پایین: نام قدیمی این روستا ورشوم بود و فردی این روستا را که منطقه ای زیبا و خوش آب و هوا بود از حاکم وقت هدیه گرفت و حرف ( و ) آن را به ( ف ) تغییر داد و کلمه فرشم رایج گردید. فر در لغت به معنی شکوه و جلال و شوم به معنی بدیمن است و فر غلبه شکوه و عظمت و پیروزی بر شوم و بدیمنی است. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۳ کیلومتر و تا ساحل ۱۲ کیلومتر است.

* روستای کوریجان: نام این روستا بسیار زیباست زیرا معنی زیبایی دارد. کوری در گیلکی به معنی دختر می باشد، یعنی دختر عزیز و مورد احترام. این روستا نیز در موقعتی عالی در شهر خشکبیجار قرار دارد. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۳ کیلومتر و تا ساحل دریا ۱۲ کیلومتر است.

* روستای مریدان: توضیحی درباره نام مریدان در دسترس نیست و از قدیم این روستا به مریدان معروف بوده است اما یکی از روستاهای مناسب برای خرید ویلا و زمین و سرمایه گذاری در این شهر و روستا میباشد. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۳ کیلومتر و تا ساحل دریا ۱۱ کیلومتر است.

* روستای نوشر: این روستا از قدیم به همین نام نوشر نامیده می شد و اهالی معنی دقیق آن را نمیدانند. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۲ کیلومتر و تا ساحل ۱۱ کیلومتر است. برای دیدن ویلا ها و زمین های مناسب در این منطقه میتوانید از صفحه " زمین و ویلا در نوشر " دیدن کنید.

* روستای نیساچاه: نی نوعی گیاه است که در مرداب و زمین های آبگیر می روید و سا پسوند شباهت هست یعنی مانند چاه که به مکان عمیق و یا گودالی گفته می شود که در آن آب فراوان وجود دارد. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۷ کیلومتر و تا ساحل ۸ کیلومتر است.

* روستای یوسف آباد: فردی به نام یوسف برای اولین بار در این منطقه خانه‌ای احداث نمود و کم کم به خانه ها افزوده شد از این جهت نام این فرد به عنوان اولین کسی که ساکن این محله بود به یوسف آباد معروف گردید. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۲ کیلومتر و تا ساحل ۱۱ کیلومتر است.

* روستای امیربکنده: امیر به معنی پادشاه، حاکم، خان و بکنده به معنی حفر کرده ترکیب شده است. در گذشته این روستا مشکل سیلاب داشته و امیر وقت به نیروها دستور حفر کانالی را می‌دهد تا روستا را از آبگرفتگی نجات دهد، از آن تاریخ نام این روستا به امیربکنده تغییر می‌یابد. این روستا ساحلی است و فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۹ کیلومتر است.

* روستای امین آباد: نام قدیم این روستا در گذشته توتکل بود که در گیلکی توتکله به معنای محل درختان توت بود، پس از اینکه دکتر امینی منطقه لشت نشا را به نام خود کرد این منطقه کم‌کم آباد شد و از آن تاریخ به نام امین آباد نام گرفت. این روستا بعد از انقلاب از لشت نشا جدا شد و به خشکبیجار پیوست. این روستا ساحلی است و فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۹ کیلومتر است.

* روستای باغ محله: این منطقه به شکل باغ و محل کشت و زرع بود و با توجه به ساحل خوش آب و هوای منطقه کم کم اقدام به ساخت و ساز شد و آن را به صورت آباد و محله مسکونی در آوردند. از این جهت این روستا باغ محله نامیده شد. این روستا ساحلی است و فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۹ کیلومتر است.

* روستای بلسکله امام جمعه و بلسکله امام جمعه بالا:  بلس نوعی درخت خود رو است و کله اسم مکان است به معنی باغ و یک قطعه، بنابراین بلسکله به معنی محل درختان بلس است و پسوند امام جمعه یکی از روحانیون اهل رشت بود که حاکم وقت نقاطی از شهرستان رشت از جمله این روستا را به او می بخشد و از آن زمان این روستا بلسکله امام جمعه نامیده می شود. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۷ کیلومتر و تا ساحل ۴ کیلومتر است.

* روستای پیرعلیده: پیرعلی فردی عارف، عاقل و مورد احترام مردم بود از آنجایی که این روستا اسم خاصی نداشت مردم و اطرافیان هنگامی که می خواستند این روستا را معرفی کنند نام پیر علی را می بردند و کم کم این روستا به پیرعلیده معروف گشت. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۸ کیلومتر و تا ساحل ۲ کیلومتر است.

* روستای جیرکویه: جیر به معنی پایین و زیر می باشد و پسوند کویه از کوی و محله گرفته شده است و به معنی پایین محله است. این روستا نیز به دلیل نزدیکی به ساحل دریا دارای موقعیت عالی برای سرمایه گذاری و خرید ویلا می باشد. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۶ کیلومتر و تا ساحل ۴ کیلومتر است.

* روستاهای چپرپرد پایین و چپرپرد زمان: چپرپرد از دو کلمه چپر به معنی پرده و دیوار که از نی و چوب درست شده باشد و پرد به معنی پل می باشد و زمان هم فردی بود که در این روستا و در جوار پل زندگی می‌کرد و در احداث پل نقش مهمی داشت. این دو روستا ساحلی هستند و فاصله این دو روستا تا شهر خشکبیجار ۱۰ کیلومتر است.

* روستای چوکده: چو در گیلکی همان چوب است یعنی این روستا در اصل چوبکده بوده است و به مرور زمان چوبکده به چوکده تبدیل گردید. فاصله این روستا تا شهر خشکبیجار ۷ کیلومتر و تا ساحل ۴ کیلومتر است. این روستا در موقعیت خوبی قرار دارد و زمین های مسکونی خوبی نیز در آن موقعیت یافته که ارزش سرمایه گذاری و ساخت ساز را نیز قطعا خواهد د اشت.

- رودخانه های خشکبیجار:

منطقه ساحلی خشکبیجار از چند رودخانه عبارتند از گیشه دمرده، نوره، خشکبیجاری و بازاری برخوردار است که از معذل کم آبی نیز نجات یافته و بخش زیادی از مزارع کشاورزی در این منطقه از طریق همین رودخانه ها نیز آبیاری میشوند. تمامی این رود ها از جمله جاذبه های دیدنی و گردشگری خشکبیجار محسوب میشوند و همچنین مکان بسیار مناسبی برای ماهیگیری نیز تبدیل شده است.

طریقه امرار معاش مردم خشکبیجار

وجود پتانسیل طبیعی، رود های منطقه ساحلی خشکبیجار و تلاقی آن با دریای کاسپین، این منطقه را به مکانی مناسب جهت صید ماهی برای گردشگران و بومیان این منطقه تبدیل کرده است که از طریق آن امرار معاش می‌کنند. اما علاوه بر صیادی، کشت انواع برنج اصیل ایرانی با کیفیت مرغوب در شالیزار های بخش خشکبیجار و فروش در بازار و صدور آن به تمام نقاط کشور از مهمترین فعالیت شغلی مردمان این منطقه است. در نتیجه دو رکن اقتصاد مردم بومی خشکبیجار، کشاورزی و صیادی میباشد. حال که با این شهر خوش آب و هوا و ساحلی در استان گیلان آشنا شدیم و روستاهای اطراف را نیز شناختیم با توجه به موارد گفته شده حالا تصمیم با شماست یک خرید خوب با سود خوب و در کمترین ریسک در انتظار شما می باشد.